מאמר בלופ: לנהל בישראל, מה עכשיו?

מרגיש שכל יום יש כאן אירוע שהוא כל כך חשוב ודחוף ברמה הלאומית שאין זמן לנשום. כל פעם שניחוח השגרה מתדפק על הדלת, ועולה תחושה, שזו עכשיו כבר אפשר לתכנן, קורה כאן משהו שמסיט את תשומת הלב.

קרא עוד  

כניסה לתפקיד ניהולי: לאבד איזון ולזכות בו מחדש

מכירים את המנהלים ומנהלות האלה שהתמנו לתפקיד בזכות היותם באמת יוצאים מהכלל. הם נכנסים בקול תרועה לתפקיד חדש, ו....קופצים למים. מתחילים לעבוד לבד, ומגלים שהם עוד לא "על זה". כאן טעות, ופה חוסר שביעות רצון, ושם ציפייה שלא מתממשת וזה הופך קשה. וככל שהם חווים אמפתיה כך סף הלחץ עולה. ככול שמרגיעים שזה בסדר לא לדעת, כך הוא עולה השגעת, זה הסיפור הזה הלחץ בכניסה לתפקיד ניהולי חדש, זה הסיפור של איזון, שמפר את השלווה והדרך שבה ניתן לזכות בו בחזרה.

קרא עוד  

לג'נגל ולנהל: איך מספיקים הכל?

המון דברים מעסיקים אותה בימים האחרונים, והעומס הופך לרעש לבן שמפריע להתרכז. חשבנו יחד שבמקום לנסות לנהל את הזמן שלה ולנסות לג'נגל בין הלו"זים העמוסים, להספיק הכל ולהמשיך לרוץ. אולי כדאי לנהל את האנרגיה שלה קצת אחרת ולחשב מסלול מחדש.

קרא עוד  

להתפרץ בכעס על עובד, חלק ב'

כמה זה קשה, להיות צד בשיחה מהסוג הזה. עם הגב לקיר, בלי יכולת לזוז. נכון, לא גידפו אותו, וגם לא צעקו עליו. אבל המילים, כן המילים, פשוט הרגו אותו. הפכו כל חלקה טובה. על המנהל שלו מופעלים לחצים, וכשהוא לחוץ הוא חסר סבלנות. הוא הרבה פעמית מצפה שאנשים יפעלו כ"נעשה ונשמע" בלי לתת את התמונה הגדולה. יש דיבור במחלקה שכל מי שדיבר איתו השבוע, חטף!

קרא עוד  

להתפרץ בכעס על עובד חלק א'

להתנהגות של התפרצות על עובד יש מחיר, בטווח המיידי, אין לי ספק שתתקבל בדיוק את התוצאה שאותה ביקשת. הרי אין שום שסיכוי עובד' יעמיד את עצמו בקו האש שוב!. בטווח הרחוק, וככול שתגובות מהסוג הזה יחזרו על עצמן, כמנהל, תיצור חבורה של אנשים זהירים מאוד סביבו, שספק אם ירצו להתלבט או להתייעץ או לחשוב עימו כדי לא להעמיד את עצמם לביקורת.

קרא עוד  

פרפקציוניזם בניהול ובעסקים

הפרפקציוניסטים והפרפקציוניסטיות, באופן בו הם.ן בוחנים ובוחנות את העולם, לרוב, מבטלים את המאמץ ונושאים עיניים לתוצאה, ובכך פוגעים ופוגעות ביצירתיות, באותנטיות וב- well being שלהם.ן. מאמץ הוא משתנה שאפשר לשלוט ולהשפיע עליו. מה הם מפספסים בדרך?

קרא עוד  

"הצלחה היא כישלון שהוחמץ"

רומן גארי, טען ש"כל ההצלחות בחיים אינן אלא כישלונות שהוחמצו". בדרך זו הוא מציע להסתכל על כישלון כחלק בלתי נפרד מהצלחה. איך אפשר לשנות את נקודת המבט? מרבית האנשים נכשלים בשלב כלשהו, גם אנחנו. עכשיו השאלה מה עושים עם הכישלון?

קרא עוד  

יש לך משהו להגיד? אז...

מפעם לפעם עובדים נקלעים לערוץ של שיח ביקורת שיוצר דינמיקה שלילית. בד"כ זו תוצאה של גישה ותגובה לדברי או למעשיי האחר. עצרתם לחשוב מה קורה כשדינאמיקה שלילית, גלויה או סמויה, קוראת במקום העבודה, בין מנהלות ומנהלים ובין עובדות ועובדים? או בין קולגות? היא מותירה מחבלת בהתנהלות ובתקשורת אפקטיבית, החדשות הטובות הן שייש מה לעשות.

קרא עוד  

פיתוח צוות בארגון

הדרך ליצור צוות מקצועי, עוברת דרך העבודה העצמית שלו. להבין איך תהליכי למידה עובדים בארגון. להכיר את השותפות.ים מנקודות מבט מגוונות, לחפש מה עובד ומה לא עובד ואז לשפר. להיות כל הזמן בתנועה ולא לשכוח להתמקד בחוזקות של אנשי הצוות (את החולשות ממילא כולם יודעים :).

קרא עוד  

להתחיל תפקיד ב"רגל ימין"

יש אמונה כזו, שייש אנשים שנולדו להיות מנהלות.ים. מין אגדה אורבנית, שרק החזקה - מנהל.ת! אבל האמת היא שאין דפוס אחד לניהול ואין דרך אחת להכנס לתפקיד. לרוב יש ציפייה שהכניסה לתפקיד תקרא במהירות שיא, והשאלה איך עושים את זה?

קרא עוד  

איך מתנהלים באי ודאות? ממה מתחילים?

חוסר ודאות עושה "רעש לבן", וניהול באי ודאות משבש את החיים, עושה באלגן ותמיד מגיע כשלא מתאים. מה עושים עם זה? התחושה שהקרקע נשמטת מתחת לרגליים, מחייבת לחשוב מחדש. איך מוצאים ודאות? קצת ממה שעבד עבורי

קרא עוד  

5 צעדים להתמודד עם קושי עם עובד.ת

מכירים את הסיטואציה הלא נעימה של עובד שמאכזב אתכם? לא יודעים איך להתנהג מול זה? הכי חשוב, אל תתרגזו.... במאמר הבא פירטתי 5 צעדים שיעזרו לכם להפסיק להתאכזב מהעובדים שלכם

קרא עוד  

לטלטל את הספינה או לנווט לחוף מבטחים?

ארבע גורמים שכדאי לקחת בחשבון בניהול עסק קטן, במציאות משתנה. חוסר הודאות מתדפק על הדלתות ומותיר עקבות בפעילות העסקית. עסק קטן זריז וערני יכול להמציא פתרונות ולהיות ערוך לשינויים אם רק יפתח חושים חדים ויחפש את הסימנים.

קרא עוד  

איך נולד בלוג בנושא ניהול בארגונים ובעסקים?

איך בלוג על ניהול בעסקים ובארגונים נולד? התלבטתי. האם לקפוץ מהר על הרכבת כמו כולם, או רגע לחבק את חוסר המנוחה ולהבין מה אני רוצה? האם אני במקום הנכון? האם לעשות את כל זה עכשיו, האם זה מה שאני אוהבת? האם זה הדיוק שלי? לפניכם התוצאה.

קרא עוד