פיתוח צוות בארגון


היא: אני רוצה שהם יעבדו ביחד, שיובילו יחד, שיוציאו אחד מהשני את המיטב. 

אני: שקט (חושבת איך להגיד לה את זה...)

היא: נשמע אידיאלי מידיי ? 

אני: כן... ולא.

מה זה פיתוח צוות? 

בשפה של הארגונים אנו מדברים על "ארגון לומד". זה ארגון שבחר שהערך "למידה" יוביל את העשייה שלו, לא רק החוצה מול הלקוחות (למידה ושיפור בעקבות משוב או תלונות לקוח), אלא גם פנימה בתוך הארגון עצמו (ללמוד את עצמנו ולשפר כל הזמן). בעצם מדובר על תהליך למידה פנימי שבו אנשי הארגון נפגשים ומדברים, משתפים, מנתחים וחושבים על תהליכי העבודה והפיתוח בארגון שלהם. הם משפרים בהתמדה את יכולותיהם ליצור תוצאות רצויות, מטפחים ומפתחים דפוסי חשיבה ארגוניים חדשים ועובדים על תהליכי למידה משותפים.  

למה זה חשוב ? 

כי הדרך ליצור צוות מקצועי, עוברת דרך העבודה העצמית שלו. להבין איך תהליכי למידה עובדים בארגון. להכיר את השותפות.ים מנקודות מבט מגוונות, לחפש מה עובד ומה לא עובד ואז לשפר. להיות כל הזמן בתנועה בדרך לתהליכי למידה איכותיים ומותאמים אישית לפרויקטים, למשימות וליעדים. למקד את המפגשים בחיזוק היכולת לעבוד יחד בצוות. בהבנת ההבדלים ובקבלתם  ובגילוי החוזקות של אנשי הצוות (את החולשות ממילא כולם יודעים :). יתקיים שיח צוותי שיכלול: דיונים, שיח עמדות, שיתופים ועוד. מידת הפתיחות, תתפתח עם התהליך, ומחוברת מאוד למידת הרצון להיות חלק מצוות שלומד את עצמו ואת התהליכים שלו, וזה ממש מסקרן מה יהיה.


צוות מופלא שייש לי את הזכות ללוות אותו מקרוב ומרחוק כבר כמה שנים.

העבודה בצוות שמה מראה מאוד גדולה לחברי הצוות. יש לתהליך תיאורים רבים אבל בעיקר הוא נותן ערך לייחד המקצועי. עשיה שמקלה על חיי כולם ומוציאה מכל אחד את הכי טוב שלו. התהליך מעניין, הערך המוסף שלו ברור. קל, אולי לא כל כך. ללמוד לבטוח, להיות פתוח, להשאיר את הציניות והביקורת האישית מחוץ לשיח. ללמוד לקבל ולהקשיב (אבל באמת). להבין שלפעמים נתחיל ממש מעט ולאט לאט נרחיב. וכל הזמן לא נפסיק להאמין שהתהליך עובד.

שלכם,

שלי