פיתוח מקצועי וליווי צוותים


פיתוח מקצועי וליווי צוותים

איך יראה עולם הארגונים בעתיד?  ואיך יראו צוותי העבודה בהם?

האמת, אני לא יודעת, אני רק יכולה להצטרף לתובנה שממש עכשיו, נבראת לה מציאות חדשה.רואים את השינוי מתחיל בא.נשים. אם פעם מפגש עם חבר ותיק היה מעלה את השאלה "איפה את.ה עובד.ת  ? " היום בטח השאלה שתעלה היא  "על איזה פרויקט את.ה עובד.ת?". רואים את השינוי מתחיל בתפקידים. ישנה התרחקות ממודל העסקה מסורתי של עובד במשרה מלאה, בקביעות ובאותו מקום. יותר ויותר ישנו מעבר לדפוס של  עובדים בהגדרות אחרות: כמו צוות משימה, פרוייקטור, קבלנים עצמאיים, פרילנס וכדומה והם לרוב יעבדו בחלקיות משרה עבור הארגון, ובסבירות גבוהה אצל יותר מארגון אחד. ולא רק זה, אנחנו הולכים לכיוונים של התמחות ועבודה עם שותפים, למשהו פחות מסודר היררכית ויותר מאורגן תפיסתית.

יודעים שהשינוי קורה בניהול ידע. אפשר היום לעבוד מכל מקום, ועם כל אחד. אפשר להעביר מידע בשניות לקצה אחר של היקום, הכל נגיש והכל זמין. הארגונים, מתחילים להסתגל למציאות חדשה, אירוע הקורונה נתן טעימה קטנה מהעתיד...משהו קרה.

וזה אתגר, איך מתכוננים ? ואיך יראה הצוות שלך בתוך זה? למה את.ה מצפה?

לגמרי אתגר, ולכן מסכימים לדבר על הכל, לפרק את הכל למרכיבים, לערער כל הנחה, לטלטל כל תפיסה ולהסכים להתנסות ולטעות, באים ממקום שמנסה להבין ומשאירים את הסקפטיות והשיפוטיות מחוץ לחדר. רותמים את כולם וחושבים בקול. מנתחים את עבודת הצוות לפי מעגל הזהב, של סימון סינקבתהליך שלוש שאלות מרכזיות:

ומה אני עושה ? 

כיועצת ארגונית אני מביאה תהליכי עבודה אפשריים לארגון, כגון: עבודה עם צוות הניהול, עבודה עם בעלי תפקידים ספציפיים, עבודה עם צוותים. אני מלווה את התהליך, בונים אותו יחד ומנסים לחשוב אחרת. אני מחזיקה את התהליך, ולא את הפתרונות. את הפתרונות וההתאמות נבנה יחד, בהתאם לתוכן שיעלה.

איך מתחילים ?

 • מגדירים את  הסוגיה שחשוב להסתכל עליה.
 • בונים תהליך אבחון.
 • אוספים מידע ומנתחים אותו.
 • מבינים את ה"למה" של הצוות 
 • חושבים עליו ביחד.
 • ובונים את ה"איך" ומחדדים את ה"מה"

למי מתאים התהליך ?

לארגון שמבין שעבודה עם יועץ יכולה ליצור את השינוי שהוא מבקש לעשות. לארגון שיודע איזה שינוי הוא מבקש וזקוק לעזרה לבנות את התהליך שיוביל לשם. לארגון שלא יודע לאיזה שינוי הוא זקוק וצריך ייעוץ שיעזור לו למקד. לארגון ב"הצפה" שצריך נקודת מבט חיצונית, שתאפשר להאיר את מה שממילא נמצא "מתחת לפנס"

איך כדאי לעבוד יחד ?

הכי כדאי לעבור תהליך ארגוני משתף. אבל אפשר גם, לבחור מיומנות שרוצים להקנות, ולהתמקד בה במודולה קטנה ונקודתית, כגון:

 • בניית תהליך אבחון: הכרה של מודלים ותהליכים של אבחון ארגוני וצוותי
 • בניית צוותי משימה והתנהלות בצוות : איך בונים צוות, הגדרת משימות, התנהלות ודינמיקה פנימית.
 • חיזוק מיומנויות אישיות: להסתכל על החוזקות של כל אחד מחברי הצוות, להכיר, לדעת ולרתום הכל לטובת התהליך.
 • אימון מנהלים (כל שדרת הניהול, זוטר ובכיר): משהו לרוץ איתו, תהליך תומך – אותו חווה המנהל עצמו ויכול להעביר אותו הלאה
 • העצמת צוות, תהליך שמחבר ומגבש צוותים.
 • ואפשר גם למקד במיומנות שאתם כמנהלים זיהיתם ואינה מוזכרת כאן.

נעים מאוד

קוראים לי שלי נינבורג ואני יועצת ארגונית ומאמנת. מובילה מצוינות ארגונית וממקסמת תפוקות של מנהלים ועובדים דרך עבודה עם חוזקות ומציאת הערך האישי והארגוני. פועלת להעצמת החיבור ללב העשייה הארגונית על ידי חיבור נכון, ובכך סוללת דרך לשיפור מתמיד בתהליכי עבודה חוצי ארגון וצוותים. בעלת ניסיון של מעל עשור בתפקידים בכירים, ובעבודה עם דרגי ניהול וצוותים. מוזמנים ליצור איתי קשר 052-5969630 או במייל shelly@dia-log.co.il