ליווי ויעוץ לארגונים


ליווי ויעוץ לארגונים

ליווי ויעוץ ארגוני, ליצור עולם ארגוני טוב יותר

יש כל כך הרבה מה לעשות בארגון. והמשימה המרכזית של הארגון היא להישאר בתנועה, כשהכיוון הוא צמיחה והתפתחות והגשת היעוד הארגוני. ומעבר למילים היפות, זה אומר שכולם עסוקים כל הזמן והזמן אף פעם לא מספיק, יש מתח מובנה בין פעולות בארגון, כגון: מתח מובנה בין זמן לישיבות מול זמן של עבודה נטו. יש מתח מובנה בין מחלקות הארגון: כמו המתח המובנה בין מחלקת מכירות למחלקת ייצור, או מתח מובנה בין מנכ"ל שדוחף לפרויקטים והשקעות לסמנכ"ל כספים שמבקש לבלום או לוסת את התנועה. כל הזמן מתוח. וכולם נמצאים כל הזמן על המגרש. רצים, מייצרים תפוקות ומהלכים, וחולמים על היום שבו הכל ירוץ ללא מעורבות ישירה שלהם.

ולפעמים מגיע הזמן, לעצור את הרכבת!!!

לרוב עצירה מהסוג הזה, מתאפשרת כאשר ישנו אלמנט דרמטי שמשתנה: מינוי של תפקיד בכיר, מיזוגים ורכישות, משבר בריאותי / פיננסי / פוליטי / אקלימי, או אפילו משבר לא צפוי שנוחת על הארגון משום מקום. לכל אלה, לגיטימציה לכאורה לעצור את מרוץ העשייה לבחון מה קורה ולהערך מחדש. אבל את השינויים הללו, בחלקם אפשר לצפות, חלקם קרו גם לארגונים אחרים במשק וכולם באותה צרה, וחלקם נצטרך לפתור תוך כדי תנועה.

כדי להצליח להתמודד איתם הסיפור מתחיל עוד הרבה קודם, עוד לפני המשבר, בשגרה. 

המשימה של ההנהלה היא להניע את הארגון קדימה. להגדיר חזון ומטרות, ולחתור להגשמתם. לשם כך נדרשת מנהיגות ניהולית שתוכל להוביל, להניע, להשפיע ולרתום את העובדות.ים ומנהלות.ים למשימות ולאתגרים השונים, תוך שמירה על תרבות ארגונית מעצימה ומפתחת. מימוש אחריות זו פירושה עבודה ארגונית מרובת ממשקים, מורכבת, רגישה ומתוכננת היטב, שיש להוביל אותה באופן מקצועי ופרו-אקטיבי. 


כך נראה שולחן העבודה כשטובי המחות מתרכזים לחשוב יחד.


לא תמיד זה כל כך פשוט.

התנהלותם של ארגונים היא לרוב תוצאה של הביוגרפיה של הארגון, תהליכים שעבר, התמודדות עם אילוצים שונים, ולאו דווקא של תכנון מושכל. ומאוד יכול להיות שזה כרגע עובד, אבל זה בטח לא מספיק. המנהיגות הניהולית צריכה ליצור לעצבה זמן למחשבה ולפיתוח. ליצור לעצמה זמן שאותו תקדיש לטובת חשיבה מוטת עתיד, ותייצר מפת דרכים אליה. אלה מחשבות שיותר קל לחשוב עם יועצת, ולא סתם נקרא התהליך יעוץ וליווי, כי ליווי של הנהלת ארגון בדרך הזה היא מרתקת מעניינת ומפרה.   

נעים מאוד

קוראים לי שלי נינבורג ואני יועצת ארגונית ומאמנת. מובילה מצוינות ארגונית וממקסמת תפוקות של מנהלים ועובדים דרך עבודה עם חוזקות ומציאת הערך האישי והארגוני. פועלת להעצמת החיבור ללב העשייה הארגונית על ידי חיבור נכון, ובכך סוללת דרך לשיפור מתמיד בתהליכי עבודה חוצי ארגון וצוותים. בעלת ניסיון של מעל עשור בתפקידים בכירים, ובעבודה עם דרגי ניהול וצוותים. מוזמנים ליצור איתי קשר 052-5969630 או במייל shelly@dia-log.co.il